20 березня на екскурсію до Гайворонської центральної районної бібліотеки завітали наймолодші відвідувачі учні 2 та 4 класу І-ІІІ ст. ЗШ №2 м. Гайворона.
Працівники бібліотеки провели цікаву, корисну та захоплюючу подорож у світ бібліотечного простору. Учні ознайомитися з відділами бібліотеки, цікавими книжковими виставками, народознавчими куточками, а також були вражені красою робіт з декоративно-ужиткового мистецтва, які виготовляють учасники майстер-класів разом з художником бібліотеки Ларисою Смоковенко.
Година Землі відзначається щорічно в останню суботу березня. В цей день в призначений час люди на одну годину вимикають світло і відключають електротехнічні прилади, гасне підсвічування міських об'єктів.
Акція привертає увагу людей до проблеми глобального потепління і закликає залишатися небайдужими до майбутнього планети. Адже економія електрики дозволяє зменшити шкідливі викиди в атмосферу.
20.03 Відкриття Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги: «Книжок країна чарівна у гості нас чекає». Тиждень розпочався в дитячий бібліотеці «Святом книги». У святковій залі оформлена книжкова виставка «До знань золотої скарбниці», та виставка малюнків учнів 3Б класу ЗШ №2 «Моя улюблена казка».
Сьогоднішня художня література просто неможлива без такого жанру як фантастика. Багато "нафантазованого" письменниками в минулому стало сучасною дійсністю сьогодні.
Фантастика — це книги про уявний світ. Цей жанр змушує письменників і читачів виходити за межі власного всесвіту, створюючи у своїх добутках картини «надприродного», «ірреального».
9 березня вся світова спільнота відзначає 203-тю річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, художника, мислителя і пророка, вірші якого висловлюють споконвічні прагнення українського народу до свободи, правди і справедливості.
Український народ здавна був одним із найталановитіших у світі. Жага до самостійності й незалежності сприяла до збагачення народної творчості, мистецтва та справжніх українських традицій. Речі створювались не лише для естетичного задоволення, адже прикрашаючи оселю, мали практичне застосування.
Сьогодні особливо цінуються і користуються великою популярністю різні вироби ручної роботи. Якщо ви зважитеся виготовити подібну річ і піднести її в подарунок вашим близьким чи друзям, вони обов’язково це оцінять.
До весняного свята 8 березня працівник центральної районної бібліотеки Лариса Смоковенко провела різноманітні майстер-класи з квілінгу, «Листівка з квітами», паперу гофре «Ваза з крокусами», природніх матеріалів «Ваза з мімозами», які учасники виготовляли своїми руками для своїх матусь, бабусь та подруг.
9 березня вся світова спільнота відзначає 203-тю річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, художника, мислителя і пророка, вірші якого висловлюють споконвічні прагнення українського народу до свободи, правди і справедливості.
Кожна людина хоча б раз у житті обирала собі професію. Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожного, тому його потрібно робити свідомо й обдумано. Як визначитись, на кого вчитися після школи? Це життєво – важливе запитання, яке турбує на сьогоднішній день усіх випускників шкіл та старшокласників. Як обрати професію до душі та з хорошими перспективами.
28 лютого працівники центральної районної бібліотеки провели тренінг «Вибір професії – крок у доросле життя» з учнями 9 класу ЗШ №2.
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.
21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Працівники центральної районної бібліотеки провели огляд літератури «Рідна мова чиста, як сльоза» з студентами Гайворонського політехнічного коледжу. Присутні були ознайомлені з цікавими книгами про історію української мови та місце України й української мови на карті світу.
21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Мова – це символ народу. Не можна ходити на рідній землі, не зачаровуючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Мова - надбання предків, наше багатство, державна перлина. «У кого рідна мова, в того й душа здорова» - каже народне прислів’я. Саме завдяки мові ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби минулого і сучасного. Українська мова, якою ми зараз розмовляємо, розвивалась протягом багатьох століть.