фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 
 

Історія Солгутівської б/ф №18



        В роки Великої Вітчизняної війни село окупували німці, на зміну їм прийшли румуни. Весною 1944 року 12 березня село було звільнено радянськими військами. Архіву про село довоєнного періоду не збереглось. В сільській раді є відомості про працівників культури, починаючи з 1945 року.
        Судячи з відомостей про заробітну плату, можна сказати що в 1945 році була хата-читальня. Завідувала нею Солом’янчук Ольга Сергіївна. Її заробітна плата становила 250 рублів.
        В 1948 році на цій посаді працювала Борисик ()ініціали не відомі). В 1953 році на посаді зав.бібліотекою працювала Меламуд Сара Григорівна 1904 року народження, яка проживала в місті Гайвороні . Це була освічена, мудра жінка, яка любила свою роботу і своїх читачів. Жаль, що вона пропрацювала лише 6 років.
        На 1.01.1957 року в бібліотеці налічувалося 1678 книг. Книги отримували з бібліотечного колектора та магазину „ культмаг ”, а згодом пізніше з книжкового магазину.
        З грудня 1959 по вересень 1997 року в бібліотеці працював чудовий бібліотекар Макарська Галина Степанівна.
        З її розповідей стало відомо, що заробітна плата становила 410 рублів ( до реформи 1961 року ). Працювала бібліотека з одним вихідним – понеділок. Приміщення бібліотеки було невеликим, фонди поступово поповнювалися, постала необхідність у більшому приміщенні для бібліотеки. Згодом, коли було збудоване нове приміщення дитячого садка у 1986 році бібліотека перейшла у старе приміщення дитсадка, де займала три кімнати. Одна кімната для читачів-дітей, друга кімната для дорослих читачів і третя – книгосховище.
        Працюючи на селі, бібліотекар під час весняно-польових робіт і збирання врожаю систематично обслуговували працівників сільського господарства на тракторних бригадах та тваринницьких фермах. Разом з клубним працівником Міллер Євгенією Романівною випускали „ Бойові листки ” , „ Блискавки ”, де прославляли працю передових колгоспників, „Перчики”, де критикували ледарів.
        Цікаво проводились тематичні вечори, вечори відпочинку для механізаторів, тваринників при підтримці правління колгоспу, сільської ради. Кожен рік в бібліотеці зростала кількість читачів, відповідно і навантаження на одного бібліотекаря і в січні 1978 року до штату бібліотеки було введено ще одного бібліотекаря на 0,5 ставки Гончарук Валентину Олексіївну. Через рік вона перевелася працювати до районної бібліотеки, а на її місце прийшла Дзіговська Наталія Іванівна.
        В ті роки виділялися великі кошти на придбання книг, періодичних видань для усіх категорій читачів. Бібліотекарі проводили огляди нових книг, літературні вечори, вечори-зустрічі.
        В 1977 році бібліотеки району було об’єднано в централізовану бібліотечну мережу, у яку також увійшла Солгутівська бібліотека. Тоді бібліотека щомісячно отримували по 20-30 книг із відділу комплектування. Бібліотекарі мали змогу самостійно замовляти потрібну їм літературу по темпланах.
        З 1997 року і по сьогоднішній час в бібліотеці працює Пилипишина Ніна Василівна. За час роботи в бібліотеці вона зарекомендувала себе як досвідчений фахівець, майстер своєї справи. Бібліотеку охоче відвідують всі : і дорослі і діти. Тут завжди затишно та цікаво.
        Економічне становище в 1997-2002 роках відобразилось і на роботі бібліотеки. В цей період бібліотека працювала не в повному режимі , а лише на 0,25 та 0,5 ставки. Книжкові фонди майже не поповнювалися. Саме тому з 2001 року в бібліотеці введено платні послуги. Почав створюватися комерційний фонд, за допомогою якого комплектуються фонди книгозбірні новою сучасною літературою. Читачі за невелику платню мають можливість прочитати найновішу повість чи роман, переглянути книги для учнів школи, познайомитися з новими періодичними виданнями для дітей та підлітків.
        Проте часи змінилися і з 2003 завідуюча бібліотекою працює на повну ставку. Бібліотека знову ожила. Сюди ходять люди не тільки для того щоб одержати нові книги, а й взяти участь у змістовних масових заходах, поспілкуватися у колі друзів, одержати корисну пораду.
        Сільська бібліотека тісно співпрацює з шкільною бібліотекою, де бібліотекарем працює Пилипишина Л.В. Разом вони проводять різноманітні заходи : конкурси, вікторини, бесіди, огляди нових книг, зустрічі з цікавими людьми , бібліотечні уроки, свято книги.
        Ніна Василівна бажаний гість у школі, її люблять і поважають учні.
        При бібліотеці створений і діє клуб за інтересами „ Джерело ”, який працює по краєзнавчому та літературно-художньому напрямку.
        На даний час фонд бібліотеки становить 11017 примірників. Спонсорську допомогу в підписці періодичних видань надає місцевий фермер Комайгородський В.П. Місцеві жителі, читачі бібліотеки активно підключились до акції „ Подаруй бібліотеці книгу ”– зокрема Луценко Н.І., Красножон П.В. Паламарчук М.І., Провозіна А.Л. та багато учнів школи .
        Бібліотека обслуговує 550 користувачів і видає за рік 11000 книг. Для кращого задоволення потреб своїх користувачів бібліотекар користується книжковим фондом районної бібліотеки.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст