Наша Подільська земля багата на талановитих людей, які не забувають своєї домівки та плекають любов до рідного краю у своїй поезії.
У краю багатому на чорноземи і щедрому на врожаї, в селі Бандурове Гайворонського району, минуло дитинство музиканта і поета Віктора Рябоволика.
Навчався Віктор Рябоволик в Балтському педучилищі, а згодом – педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського в Одесі. Професія музиканта на флоті дала змогу Віктору Рябоволику відвідати багато країн.
Суть поетичної творчості автора в тому, щоб приносити у світ добро, красу та гармонію. Перша збірка поета «Архипелаг памяти» з’явилася майже півтора десятиліття тому в Одесі, друга у 2014 році «Втеча за обрії» в якій автор присвятив кілька віршів рідному Бандуровому.
Нещодавно фонд Гайворонської центральної районної бібліотеки поповнився новою поетичною збіркою «Втеча за обрії».
Запрошуємо любителів поезії до бібліотеки!
26 квітня виповнюється 31 річниця Чорнобильської катастрофи. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
21 квітня в Гайворонській центральній районній бібліотеці при Вищій народній школі завершили навчання з уроків комп’ютерної грамотності ще дві групи. Учасники занять отримали навики роботи з стандартними папками та програмами на комп’ютері, оволоділи пошуком інформації в Всесвітній мережі Інтернет та ознайомилися з цікавими та корисними Інтернет ресурсами.
21 квітня до Міжнародного дня Матері-Землі в центральній районній бібліотеці в бібліокінозалі відбувся показ документального фільму «Планета-океан» для користувачів бібліотеки.
Фільм покликаний пояснити деякі з найбільших природних таємниць нашої планети та ще яскравіше показати важливість того, щоб людство вчилося жити в гармонії з океаном.
20 квітня до Всесвітнього дня довкілля в центральній районній бібліотеці була представлена книжкова виставка «Доля природи в наших руках».
Працівник бібліотеки Оксана Березовська розповіла, що мета екологічної виставки виховувати у користувачів бережливе ставлення до природи, формування почуття відповідальності перед майбутніми поколіннями та збереження навколишнього середовища і розумне господарювання.
За допомогою книги кожна з культур має можливість розповісти про себе не лише сучасникам, а й наступним поколінням. Книги дають людям доступ не тільки до ідей і знань, але також духовним і моральним цінностям. Вони знайомлять нас з життям та історією народів різних країн. В світі з появою новітніх технологій набули популярності електронні книги, а маючи доступ до Всесвітньої мережі Інтернет кожний бажаючий має змогу почитати улюблену книгу он-лай.
Кожна писанка - це ніби маленький світ. Написання писанок – одна з найдревніших традицій наших пращурів. Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка.
Писанка – це любов до усього живого і прекрасного, дивовижного, яка поєднує в собі естетичні та духовні якості, а якщо вона створена власними руками – це ще й найкращий подарунок для рідних та друзів.
Найсвітліше та найголовніше свято всіх християн – світле Христове Воскресіння, або Пасха.
Свято Воскресіння зберегло своє значення, як диво оновлення людини й природи, як традиція, що несе у світ радість та мир.
12 квітня весь світ відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики — пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху.
12 квітня весь світ відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики — пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху.