День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців. Основна мета заходу – це збереження та популяризація українських цінностей. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичиних поглядів. День вишиванки відзначається щороку кожного третього четверга травня.
Сьогодні вся світова спільнота відзначає 71-річницю з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Немає жодної української сім’ї, якої війна не торкнулася своїм чорним крилом. На фронтах Другої світової війни з нашого району загинуло 4481чоловік.
Працівники центральної районної бібліотеки провели годину спогадів на тему: «Роки війни – століття пам’яті». Під час заходу бібліотекар поетапно розповіла про події Другої світової війни.
Традиція виготовлення писанок сягає далеко в глибину століть. Культ писанки, як символу життя, як уособлення його зародження і продовження виник на ранніх стадіях розвитку людського суспільства. Звичай розписувати писанки поширився задовго до розповсюдження християнства і відомий у багатьох народів світу. В народних звичаях і обрядах, особливо весняного циклу, яскраві декоративні писанки відігравали вельми важливу роль.
Напередодні Великодня художник-оздоблювач Гайворонської централізованої бібліотечної системи – Лариса Григорівна Смоковенко провела майстер-клас з виготовлення писанки з учасниками клубу за інтересами «Золота осінь», який діє при районному будинку культури. Під час майстер-класу художник розповіла про особливості та символіку сучасного виготовлення та оздоблення писанок за допомогою різних технік: квілінгу, декупаж, оздоблення бісером, розпис фарбами та воском. Деякі види оздоблення учасники застосували під час майстер-класу. Кожен поринув у чарівний світ писанки та виготовив для себе свою власну.
23 квітня Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини.
Виповнюється сумна річниця Чорнобильської катастрофи – 30 років. Біда, що сталася вночі 26 квітня 1986 року неподалік від старовинного містечка Чорнобиль, назавжди залишилась в пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може принести і гіркі плоди.
15 квітня працівниками центральної районної бібліотеки проведено захід «В руках природи – наша доля» для учнів 9-х класів Гайворонської ЗШ І-ІІІ ст. № 1.
В ході заходу учні з’ясували значення екологічних знань у житті людини; взяли участь у грі-знайомстві «Усе про себе» та вправі «Знайди первоцвіт», де оплесками визначали ранньовесняні види рослин, занесені до Червоної книги. У грі «Додай свою краплинку» на шаблонах краплинок записували правила бережливого поводження в природі та продовжували прислів’я про взаємозв’язок дій людини й природи. Під час гри «Екологічні проблеми села та міста» учні виявляли екологічні проблеми, характерні для сільської та міської місцевості. Практичне завдання «Вустами дитини» показало, які види відходів знають учні. У вправі «Лист нащадкам» три команди склали заповіт про бережливе ставлення до повітря, води та грунту.
І на завершення всі зробили висновки про те, що треба боротись з руйнівниками природи і бути її друзями та захисниками.
Вибір професії - надзвичайно важливий і відповідальний крок у житті кожної людини: відповідальний не лише перед самим собою, а й перед іншими людьми. Мине зовсім небагато часу, і перед старшокласниками постане гостре та зовсім непросте питання вибору майбутньої професії. А як зробити правильний вибір? Як зорієнтуватися серед розмаїття професій та обрати ту єдину, яка принесе задоволення та користь суспільству, державі?
До Всесвітнього дня здоров'я працівники центральної районної бібліотеки провели годину корисних порад «Шукайте лікаря в природі» з учнями професійного аграрного ліцею. Бібліотекар ознайомила присутніх з цікавими фактами про цілющі рослини, які використовуються з давніх-давен і не втратили своєї актуальності як в народній, так і офіційній медицині. Відповідаючи на питання вікторини, учні створили символічне дерево життя, яке розпустило листя та «розквітло» з правильними відповідями.
На завершення ознайомилися з тематичною літературою та отримали список популярних веб-сайтів з народної медицини.