фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 
Історія Червоненської б/ф №25

        

        Історія бібліотеки тісно пов’язана з історією села. Перша бібліотека була відкрита в 1926 році ще тоді, коли село називалося Темна. До того часу з 1922 року обслуговували читачів в хаті-читальні, але спогадів про неї не збереглось. 
        З 1926 року бібліотека займала одну кімнату в сільському клубі. Завідуючий клубом організовував масові заходи і обслуговував читачів .
        В період Великої Вітчизняної війни бібліотека не працювала і тільки в 1946 році відновила свою роботу. Культпрацівник Качур Галина Антонівна обслуговувала читачів, організовувала концерти. Клуб і бібліотека знаходилися на балансі сільської ради. Книжковий фонд поповнювався за рахунок коштів виділених на розвиток культури села. Найстаріша книга, яка зберіглася на даний час в бібліотеці – це І.Франко. Вибране, 1948 року видання.
        Поступово відроджувалась економіка села і більше коштів виділялось на розвиток культури. Бібліотека почала існувати самостійно. Нею почав завідувати окремий працівник Мамалига Трохим Федорович за освітою учитель.
        З 1962 по 1995 рік бібліотекою завідувала Сікорська Валентина Вікторівна.
        В 1969 році бібліотекою було обслужено 813 читачів, книговидача становила 11342. Працювали пересувки на трьох хуторах. На Ленінському обслуговували 37 читачів , на Саському 26 читачів, на Садовому 44. Організовано два пункти видачі книг : на молочнотоварній фермі та на тракторній бригаді. Допомагало в обслуговуванні населення 22 книгоноші. Вони носили книги старим та одиноким людям додому.
        Бібліотека співпрацювала зі школою та сільським будинком культури. Валентина Вікторівна часто відвідувала школу, проводила для дітей літературні ранки, години поезії, вікторини. Під час канікул діти мали можливість брати участь у таких заходах "Здраствуй, книжкова неділя”, " Карнавал за літературними героями та інше”. Бібліотекар також брала участь у постановці п’єс, які організовували працівники сільського будинку культури, майстерно читала гуморески на концертах.
        В 1977 році відбулася централізація бібліотек району. З цього часу бібліотека стала бібліотекою-філією № 25 Гайворонської ЦБС і в підпорядкуванні відділу культури Гайворонського райвиконкому. З часів централізації до 1991 року було найкраще поповнення книжкового фонду.
        В 1982 році бібліотека переїхала у новозбудоване приміщення будинку культури і зайняла три кімнати, де знаходиться і сьогодні.
        Валентина Вікторівна неодноразово була нагороджена грамотами відділу культури за відмінну роботу в 1980,1983, 1984 роках.
        В 1991 році фонд бібліотеки налічував 11318 видань, обслуговувалось 550 читачів.
        Історія бібліотеки тісно пов’язана з історією країни і села. В цей рік Україна стала незалежною, і, як і в усіх новонароджених країнах, економіка була нестабільною. Це позначилося і на стані української культури, зокрема на бібліотеках. Книжкові фонди майже не поповнювалися. Щоб хоч якось вдержатись на плаву довелося у 2002 році ввести платні послуги, створити комерційний фонд. Він складався всього з десятка книг, за користування якими читачі платили гроші. За ці так звані платні послуги бібліотекар знову закупляла книги до бібліотеки і підписувала періодичні видання. На даний час комерційний фонд налічує більше 60 книг, а також 4 назви газет та журналів. Відновилось поповнення книг за рахунок бюджетних коштів. Завдяки спонсорам СТОВ "Мир”, ПСП " Відродження” та сільській раді бібліотека робить підписку періодичних видань.
        З 1995 року бібліотекою завідує Бурдейна Ніна Іванівна. Бібліотека обслуговує 570 читачів, книговидача становить 11000. Фонд бібліотеки нараховує 7183 видання.
        Робота бібліотеки направлена на відродження звичаїв українського народу, сприяння правовій освіті населення, розвитку української мови, пропаганди здорового способу життя. При бібліотеці створено два клуби за інтересами: для учнів початкових класів "Джерельце”, для старшокласників "Старшокласник”. Форми роботи різноманітні: вікторини, конкурси, бесіди, диспути, літературно-музичні вечори. Співпрацює бібліотека з загальноосвітньою школою та сільським будинком культури.
        Книгозбірня має фонд різного складу та спрямування, який є історико-культурним надбанням і виконує просвітницьку та архівну функції. Окремо виділено фонд для дітей. Видання українською та російською мовами, кілька примірників є на німецькій та англійській мовах, 15 найменувань періодичних видань.
        Наймолодшому читачеві бібліотеки 5 років, а найстаршому – 80. Різний вік, люди різних професій, уподобань та бібліотека намагається повною мірою задовольнити потреби та запити читачів.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст