фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 
 
Історія Котовської б/ф 12


    В 1948 році в селі була відкрита перша хата-читальня. Завідувала нею Бабчук Раїса Омельянівна. Багато зусиль довелось прикласти молодій жінці для створення і організації сільської бібліотеки. Літературу було зібрано у жителів села, невеличку кількість книг передано з сільського клубу, частину було придбано за кошти сільської ради в магазині. До бібліотеки також була передана колгоспна виробнича література. Так було зібрано уже майже 3000 книг, серед них українська і російська класика, різна художня і дитяча література.
    Раїса Омельянівна проводила велику роботу серед населення на десятихатках, співпрацювала зі школою, сільським клубом. В бібліотеці проводились бесіди, огляди літератури, читацькі конференції та літературні читання, оформлялися книжкові виставки, працювали драмгуртки.
    На виставах, які також часто проводились в бібліотеках, збиралось майже все село. Діти і дорослі бігли в бібліотеку, щоб почути щось нове, невідоме, а Раїса Омельяівна старалася підібрати та порекомендувати потрібну книгу. З кожним роком інтерес до книги зростав. Сільська бібліотека була одним із осередків культосвітньої роботи на селі. Керівники сільської ради та місцевого колгоспу сприяли їх розвитку.
    Так в шістдесятих роках була збудована контора колгоспу і найбільшу кімнату в ній відведено під бібліотеку.
    1948-1956 були важкими для всієї країни і в тому числі для сільської книгозбірні, але Раїса Омельянівна старалась працювати творчо, з натхненням, віддавала всі свої сили і знання для розвитку бібліотеки.
    Послідовницею Раїси Омельянівни стала Кроть Галина Іванівна. Це була працьовита, наполеглива жінка, яка також зробила багато корисного для розвитку і становлення бібліотечної справи на селі.
    В новому приміщенні вже було достатньо місця для розстановки стелажів і розміщення фонду, який зріс на той час майже наполовину. Фонд відповідав бібліотечним і читацьким вимогам. Допомогу продовжували надавати сільська рада та правління колгоспу. В нове приміщення було придбано стелажі, стільці, столи. Бібліотека поступово перетворювалась на заклад нового типу. На той час в ній обслуговували уже 800 читачів. Комплектування відбувалось через біблколектор. Бібліотекарі мали можливість самостійно замовляти літературу. Вже на кінець сімдесятих років бібліотека досягла непоганих успіхів. Проводилися обміни літератури на пунктах видачі на молочнотоварних фермах та тракторних бригадах.
    В 1971 році на зміну Галині Іванівні прийшла працювати бібліотекарем сільська дівчина Орел Марія Петрівна. Молода, енергійна, вона старалася задовольнити найрізноманітніші запити своїх читачів.
    В 1973 році продовжує бібліотечну справу на селі Юрченко Оксана. В 1974 на роботу в Котовську сільську бібліотеку було направлено випускницю Олександрійського училища культури Анішеву Галину Анатоліївну. Галина Анатоліївна пропрацювала в бібліотеці більше 30 років. Багато вміння, знань віддала вона бібліотечній справі. Очолювана нею бібліотека вже нараховувала 900 читачів.
    Починала із знайомства з читачами, вивчала книжковий фонд, проводила індивідуальні бесіди, знайомила з новинами літератури, надавала групові та індивідуальні інформації вчителям, спеціалістам сільського господарства, постійно відвідувала виробничі ділянки, проводила обмін літератури на пунктах видачі, підбирала літературу, оформляла книжкові виставки для політшколи.
    Найвищого рівня розвитку бібліотека досягла після централізації 1977 року.
    Значну увагу закладам культури, в тому числі і бібліотеці, приділяло і місцеве керівництво. Книжковий фонд збільшився до 11000. Література надходила ценралізовано через район. Більше десяти назв журналів і газет для дорослих і дітей одержала бібліотека. Покращилась матеріально-технічна база.
    В бібліотеці був створений клуб за інтересами " Сім’я ” , який до речі діє і по сьогоднішній день.
    Разом з учителями часто відвідували бібліотеку групи продовженого дня, де спільно проводили виховну масову роботу серед дітей і молоді.
    Для читачів проводились конкурси, бесіди, ранки, обговорення книг різної тематики, зустрічі з ветеранами війни та праці.
    Значна увага приділялась краєзнавчій роботі та відродженню українських звичаїв та традицій. В бібліотеці оформлялись фольклорні календарі та виставки народної творчості. Великим попитом у читачів завжди користувалися виставки робіт народних умільців Цвігуна С.В. та Волошиної К.Й.
    В 2005 році в зв’язку з виходом на пенсію Галина Анатоліївна передала бібліотеку своїй дочці Шаповал Вікторії Петрівні теж бібліотекарю за фахом.
    Вікторія старається продовжувати добру справу своїх попередників. Всю бібліотечну роботу вона координує з школою та сільським клубом. Приділяє значну увагу роботі з дітьми. Разом з ними готує та проводить цікаві заходи : вікторини, свята, конкурси. Навіть дошкільнята з дитячого садочка з вихователями з радістю відвідують бібліотеку. Їм дуже подобаються театралізовані зустрічі з казковими героями. Саме тут в бібліотеці починається їх перше знайомство з книгою.
    На засіданнях клубу книголюбів читачі мають можливість зустрічатися з місцеими поетами Гайворонщини. Бібліотека проводить прем’єри книг, години поезії.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст