У 1948 році в приміщенні сільського клубу відкрито бібліотеку. Приміщення бібліотеки було невелике всього одна кімната. Фонд нараховував 65 книг. Бібліотеку відвідувало 65 читачів. Працював у бібліотеці учасник Великої Вітчизняної війни Петро Васильович Кармаліцький. У 1951 році Петро Васильович передав бібліотеку Грицай Зої Степанівні.
Вона ще 10 років працювала у цьому маленькому приміщенні бібліотеки. На той час в бібліотеці проводились бесіди, літературні години, голосні читання, огляди книг. Проводилась також робота і на десятихатках.
Бібліотечне приміщення було хоч і маленьке, але там було завжди затишно, тепло, чисто. Бібліотекар привітна і чемна жінка. Молодь гуртувалась навколо закладів культури.
У 1961 році розпочато будівництво сільського будинку культури. За проектною документацією на другому поверсі було відведено дві кімнати для бібліотеки.
І вже в 1965 році було новосілля – відкриття нового будинку культури і бібліотеки. Приміщення велике, чисте, тепле. У бібліотеці уже було книгосховище, читальний зал, дитяча кімната. Фонд бібліотеки також збільшувався і вже нараховував 6000 примірників книг.
Зоя Степанівна була завжди серед людей. При бібліотеці було організовано пересувки. Вони діяли на молочнотоварній фермі, тракторній і рільничій бригадах. Бібліотекар тісно співпрацювала зі школою, будинком культури, з керівниками місцевого господарства.
У 1974 році за відмінну роботу Грицай Зої Степанівні присвоєно звання "Заслужений працівник культури”.
При бібліотеці і будинку культури було організовано клуб за інтересами "Затишок”. На засідання клубу приходили як молоді так і літні люди.
Бібліотека комплектувалася з бібліколектора. Збільшувались фонди бібліотеки, а разом з тим читачі і книговидача.
Зоя Степанівна любила свою роботу, вона робила все для того, щоб читач отримав потрібну інформацію, рекомендувала цікаві книги. У бібліотеці було також багато періодичних видань.
Для кращого задоволення запитів читачів книги замовлялись з єдиного фонду, а також по МБА. Проводились різні масові заходи, оформлялось багато актуальних та цікавих виставок, тематичних поличок.
В 1977 році всі бібліотеки було централізовано в єдину систему. Мощенська бібліотека стала філіалом № 15. Найбільшого процвітання набула бібліотека після централізації. Книгозбірня обслуговувала 1100 читачів, книговидача становила 20000.
Пропрацювала Зоя Степанівна у бібліотеці 39 років ( з 1951 по 1990 роки). У 1990 році вона пішла на заслужений відпочинок, але і до цього часу вона ходить до бібліотеки, вболіває за бібліотечну справу, допомагає порадами.
На зміну Зої Степанівні прийшла працювати Сіденко Віра Леонідівна, яка очолює бібліотеку і до сьогоднішнього дня.
При бібліотеці створено клуб за інтересами "Корифей”. Його учасники приймають участь у заходах, які проводяться в бібліотеці.
В бібліотеці оформляються книжкові виставки, тематичні полички, проводяться диспути, літературні години, музичні вечори, вікторини, зустрічі.
Бібліотека поповнюється новою літературою централізовано, а також за рахунок платних послуг. Книгозбірня тісно співпрацює з сільським будинком культури, школою, фельдшерсько-акушерським пунктом, сільською радою.
Бібліотека обслуговує 580 читачів, книговидача становить 11200.
Велику допомогу бібліотеці на всіх етапах її існування надавали голови сільської ради : Слободяник Ф.М., Сніжинський В.М., Зімовський М.М., Бойко Д.П., Сіденко М.С. та Кармаліцький С.А.