фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 
Історія Мощенської б/ф 15


        У 1948 році в приміщенні сільського клубу відкрито  бібліотеку. Приміщення бібліотеки було невелике всього одна кімната. Фонд нараховував 65 книг. Бібліотеку відвідувало 65 читачів. Працював у бібліотеці учасник Великої Вітчизняної війни Петро Васильович Кармаліцький. У 1951 році Петро Васильович передав бібліотеку Грицай Зої Степанівні.
Вона ще  10 років працювала у цьому  маленькому приміщенні бібліотеки. На той час в бібліотеці проводились бесіди, літературні години, голосні читання, огляди книг. Проводилась також робота  і на десятихатках.
        Бібліотечне приміщення було хоч і маленьке, але там було завжди затишно, тепло, чисто. Бібліотекар привітна і чемна жінка. Молодь гуртувалась навколо закладів культури.
У 1961 році розпочато будівництво сільського будинку культури. За проектною документацією на другому поверсі було відведено дві кімнати для бібліотеки.
І вже в 1965 році  було новосілля – відкриття нового будинку культури і бібліотеки. Приміщення велике, чисте, тепле. У бібліотеці уже було книгосховище, читальний зал, дитяча кімната. Фонд бібліотеки також збільшувався і вже нараховував 6000 примірників книг.
        Зоя Степанівна була завжди серед людей. При бібліотеці було організовано пересувки. Вони діяли на молочнотоварній фермі, тракторній і рільничій  бригадах. Бібліотекар тісно співпрацювала зі школою, будинком культури, з керівниками місцевого господарства.
        У 1974 році за відмінну роботу Грицай Зої Степанівні присвоєно звання  "Заслужений працівник культури”.
        При бібліотеці і будинку культури було організовано клуб за інтересами "Затишок”. На засідання клубу приходили як молоді так і літні люди.
        Бібліотека комплектувалася з бібліколектора. Збільшувались фонди бібліотеки, а разом з тим читачі і книговидача.
Зоя Степанівна любила свою роботу, вона робила все для того, щоб читач отримав потрібну інформацію, рекомендувала цікаві книги. У бібліотеці було також багато періодичних видань.
Для кращого задоволення запитів читачів книги замовлялись з єдиного  фонду, а також по МБА. Проводились різні масові заходи, оформлялось багато актуальних та цікавих виставок, тематичних поличок.
        В 1977 році всі бібліотеки було централізовано в єдину систему. Мощенська бібліотека стала філіалом № 15. Найбільшого процвітання набула бібліотека після централізації. Книгозбірня обслуговувала 1100 читачів, книговидача становила 20000.
Пропрацювала Зоя Степанівна у бібліотеці 39 років ( з 1951 по 1990 роки). У 1990 році вона пішла на заслужений відпочинок, але і до цього часу вона ходить до бібліотеки, вболіває за бібліотечну справу, допомагає порадами.
        На зміну Зої Степанівні прийшла працювати Сіденко Віра Леонідівна, яка очолює бібліотеку і до сьогоднішнього дня.
При бібліотеці створено клуб за інтересами "Корифей”.  Його учасники приймають участь у заходах, які проводяться в бібліотеці.
 В бібліотеці оформляються книжкові виставки, тематичні полички, проводяться диспути, літературні години, музичні вечори, вікторини, зустрічі.
Бібліотека поповнюється новою літературою централізовано, а також за рахунок платних послуг. Книгозбірня тісно співпрацює з сільським будинком культури, школою, фельдшерсько-акушерським пунктом, сільською радою.
        Бібліотека обслуговує 580 читачів, книговидача становить 11200.   
        Велику допомогу бібліотеці на всіх етапах її існування  надавали голови сільської ради : Слободяник Ф.М., Сніжинський В.М., Зімовський М.М., Бойко Д.П., Сіденко М.С. та Кармаліцький С.А.
 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст