фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

Історія Долинівська б/ф № 8 



   У 1920 році в селі було збудовано приміщення сільського клубу і сільської ради.
    Під час війни з цього приміщення все було викинуто і німці зробили церкву.
    Після війни знову почав працювати клуб. Проте виникла потреба у відкритті бібліотеки, яка повинна була бути не тільки книгосховищем, а й живим діяльним організмом, жити потребами і запитами своїх читачів - жителів села Долинівки.
    У 1948 році була відкрита Будьонівська сільська бібліотека. Перший запис в інвентарній книзі зроблений 04.06.1948 року і фонд її становив 966 книг. Літературу було зібрано з усіх галузей знань : найбільше сільськогосподарської і суспільно-політичної. Першим бібліотекарем був Томчук Леонід Сергійович. Далі завідуючою працювала Копотій Віра Онисімівна. Вона була ентузіастом своєї справи, хорошим організатором. Потім перейшла працювати в обласну бібліотеку імені Крупської і завідуючою бібліотекою призначили Шаповал Зінаїду Афанасіївну, яка пропрацювала до 1967 року.
    У 1968 році на її місце призначили Канського Юрія Володимировача, бібліотекаря з вищою освітою, який щойно закінчив Київський інститит культури.     Він умів працювати з людьми, умів організовувати молодь для проведення масових заходів, був активним учасником художньої самодіяльності. Завжди розширював свої знання, з задоволенням учився чомусь новому, запозичував гарний досвід інших. Юрій Володимирович пропрацював до 1973 року.
    У 1972 році було збудовано новий будинок культури і бібліотека перейшла у нове приміщення. Це прекрасні дві кімнати з читальним залом та книжковим фондом для дітей та дорослих, новими меблями та стелажами. В цей час було введено ще 0,5 ставки бібліотекаря. І завідуючою бібліотекою стає Чанова Ніла Зінов’ївна, а бібліотекарем Ковбасюк Валентина Григорівна.
    З 1974 по 1993 бібліотекарем працює Ліснічук Зіна Олексіївна. В цей час багато літератури поступає з біблколектора, також кошти виділяє сільська рада та колгосп іменгі Шевченка. Література надходила регулярно з урахуванням господарського і культурного профілю села.
    Ніла Зінов’ївна організовує пункт видачі літератури на МТФ, колгоспному току, пересувку в тракторній бригаді. Так як свою роботу на селі бібліотека будувала виходячи із особливостей і умов праці сільськогосподарських працівників в різні пори року, так з початком весни і під час збору урожаю вся культурно-масова робота переносилась в поле і на тік. Престарілих і інвалідів забезпечували книгами книгоноші.
    На виробничих ділянках випускалися "блискавки” про здобутки трудівників місцевого господарства, "перчики” - про недоліки в роботі.
    З лютого 1977 року і по даний час завідуючою бібліотекою працює Осіпчук Світлана Дмитрівна., яка має середню спеціальну освіту, бібліотечний стаж 36 років.
    За всі роки своєї роботи в книгозбірні, вона робила все для того, щоб бібліотека стала для читачів другою домівкою, де зігріваються серця і діток, і молоді, і людей старшого віку.
    У вересні 1977 року було створено Гайворонську централізовану бібліотечну систему, куди ввійшла і Долинівська бібліотека. З того часу книги почали одержувати централізовано з відділу комплектування центральної районної бібліотеки з готовими описаними картками для алфавітного та систематичного каталогів.
    За час централізації в бібліотеку було придбано нові столи, стільці, стелажі, радіолу та магнітофон.
    Долинівська бібліотека являється однією з кращих в районі. Тут добре налагоджена робота. Ще в 1988 було створено клуб за інтересами " Твоя сім’я – твій побут”, який працював спільно з драматичним колективом "Долинівські самоцвіти”.
    Засідання клубу проводились цікаво : організовувались виставки народної творчості, випікались вироби з тіста, кондитерські вироби, переглядалися уривки з вистав, проводилися свята села, жінкам надавались рекомендації з кулінарії, рукоділля, чоловікам – з благоустрою житла, рекомендувались книги.
    Також бібліотека активно співпрацювала з місцевою школою. Спільно проводились бібліотечні уроки. Сільський і шкільний бібліотекар разом навчали дітей самостійно користуватися фондами бібліотек та довідково-бібліографічним апаратом, вільно орієнтуватися у книжковому просторі. Особливо плідною ця співпраця була в той час, коли завідувала шкільною бібліотекою Бойко Антоніна Степанівна.
    Велику підтримку і спонсорську допомогу бібліотеці надавали сільські голови Ліснічук Володимир Михайлович , Бойко Антоніна Степанівна., а також жителі села Шевчук Наталія Федорівна, Осіпчук Микола Анатолійович., Бойко Броніслав Гнатович.
    З 1993 по 1998 на 0,5 ставки у бібліотеці працювала Ковбасюк Валентина Іванівна, яка закінчила Київський університет культури.
    Шевчук Наталія Федорівна вже багато років входить до активу бібліотеки. Завжди з задоволенням допомагає бібліотекарю. Одну із стін дитячої кімнати вона розписала власноручно. Читачі мають можливість милуватися її картинами, які експонуються на виставках в бібліотеці.
    Сьогодні бібліотека стала ще затишнішою. Світлана Дмитрівна , як завжди, привітно зустрічає і провожає своїх читачів. Вона живе їх проблемами і турботами, намагається зробити все для того, щоб ні один читач не залишився поза її увагою. Всі, хто дружить з книгою завжди відчувають її піклування і любязність.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст