фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 
Історія Жакчицької б/ф №9    В 1942 році в приміщенні гуртожитку було виділено кімнату під "червоний куточок”, де на полицях розміщувалось до 500 примірників книг та журналів. А працював там Мацієвський Степан Якович. Він був директором школи і виконував обов’язки бібліотекаря. Це був грамотний на той час керівник, добрий організатор. Пропрацював він 10 років і 8 місяців.
    В 1950 році у приміщенні сільського клубу було виділено одну кімнату під бібліотеку. Працював у ній Войцехівський Леонід Петрович. Він був секретарем парткому і виконував обов’язки бібліотекаря.
    В кінці 1959 на початку 1960 років в бібліотеку прийшла працювати Бондарчук Галина Федорівна. Це була добра, чуйна, розумна жінка, до якої тягнулись читачі. Протягом року вона тільки виконувала обов’язки бібліотекаря по сумісництву, а згодом і очолила сільську бібліотеку. Книги надходили до бібліотеки із Сальківської центральної бібліотеки. Книжковий фонд становив 2817 примірників.
    Галина Федорівна добросовісно виконувала обов’язки книгоноші. Через кожних 10 днів робила подвірні обходи. На тракторній бригаді і тваринницькій фермі були пункти видачі.
    В 1962 році прийняла бібліотеку Саліцька Олександра Антонівна, яка працювала менше року і розрахувалась.
    В 1963-1965 роках працювала Химич Ніна Володимирівна.
    В 1966 році очолила бібліотеку Трохимчик Софія Герасимівна, яка працювала на бібліотечній ниві 4 роки.
    В вересні 1970 року прийшла до бібліотеки Майстренко Світлана Дмитрівна. Вона приклала немало зусиль у розвиток бібліотечної справи на селі. Очолювана нею бібліотека нараховувала близько 5 тисяч примірників книг. Тут проводилась велика робота по збереженню книжкового фонду, приділялась значна увага роботі з дітьми.
    Для читачів проводились бесіди, ранки, обговорювались книги, зустрічі з ветеранами війни та праці.
    В 1977 році бібліотеки Гайворонського району було централізовано в єдину систему. Жакчицька сільська бібліотека стала однією з філій централізованої бібліотечної системи.
    Зразу ж після централізації у вересні 1977 року прийшла до бібліотеки Палійчук Галина Григорівна.
    З цього часу покращилась робота бібліотеки. Книги надходили централізовано через відділ комплектуваня центральної районної бібліотеки. Комплектування було плановим, відповідало культурно-економічному профілю села. Читачі мали змогу ознайомитися з новинками літератури, новими періодичними виданнями, які надходили до бібліотеки. Для них проводилися тематичні вечори , дитячі ранки, літературні години, вікторини, диспути, бесіди та інші масові заходи.
    В даний час бібліотека працює на 0,5 ставки, обслуговує 250 читачів, книговидача становить 5000 примірників, книжковий фонд налічує 6013 книг.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст