Інна Іванівна Бевзюк
Інна Іванівна БЕВЗЮК народилася 1974 року в м. Гайвороні. По закінченні Гайворонської середньої школи № 1 навчалася у Кіровоградському ліцеї для обдарованих дітей, потім у педагогічному університеті ім. Винниченка, де здобула спеціальність "вчитель початкових класів та образотворчого мистецтва". Працює у Гайворонському будинку дитячої та юнацької творчості: вишукує таланти і допомагає розвиватися юним художникам, навчає їх основам образотворчого мистецтва. Поза роботою багато працює над удосконаленням власної майстерності, розвиває свої уміння у різних техніках: малюнка, батіку, акварелі, олії, петриківського розпису.
Перша персональна виставка Інни Бевзюк відбулася в районному будинку культури у 2000 році. Потім були ще виставки в районній бібліотеці ("Мрії збуваються" та "Люблю свій рідний край"), участь в обласних виставках у Кіровоградському художньому музеї, де роботи молодої майстрині були відзначені дипломами.
"СОНЯШНИКИ" ІННИ БЕВЗЮК
Зустрічі з молодою художницею Інною Бевзюк передувало знайомство з її картинами на виставках: рік тому - в районній бібліотеці і нещодавно - в Будинку культури.
За короткий творчий період вона подолала шлях, який привів до відкриття самої себе, своєї самобутності. Якщо в попередніх її творах вражало розмаїття технік та сюжетів, то в сьогоднішній колекції викристалізувалось художнє "Я" - світле, ясне, чарівне. Ми зустрілись в Будинку дитячої та юнацької творчості, де Інна Іванівна прилучає до тонкощів і секретів образотворчого мистецтва юних художників.
...Інна маленькою не розлучалась з олівцями та фарбами, а ще невимовна любов до природи спонукала її збирати натуралістичні вирізки із журналів, компонувати їх. Ці нахили до образотворчого мистецтва і природознавства не могли залишитись непоміченими і в школі №1, в якій вона навчалась.
Подарунком долі Інна Іванівна вважає навчання в Кіровограді в ліцеї для обдарованих дітей. Успішне його закінчення відкрило можливість навчатись в Кіровоградському педагогічному університеті на факультеті вчителів початкових класів та образотворчого мистецтва. Навчання живописному мистецтву під керівництвом художників-професіоналів поглиблювало знання художніх таїнств, шліфувало вміння, удосконалювало технічні навички. Працює художниця в різних техніках та жанрах. В Гайворонській районній лікарні інтер`єр прикрашає пейзаж урочища Дубинка, виконаний олійними фарбами. Картина "Соняшники" теж написана в цій техніці.
Своєрідна техніка "батік" - це розпис по тканині (шовк). Сюжети полотен навіяні східними мотивами. Особлива закоханість художниці - акварелі: м`які, ніжні. Вражає поєднання фактур шовковистості, атласності і оксамитості, як у картині "Чорнобривці".
Іннині акварелі відкривають безкрайній світ лісових, лугових, польових квітів, не тільки стандартних ромашок, маків та волошок. Ледь примітні незабудки, китиці духмяних веронік, таємничий сон чорніючий, рідкісний горицвіт, всім відомий і поширений петрів батіг удостоїлись пензля художниці.
Це вже навіть не натюрморти, портрети квітів, з своєрідною зовнішністю і характером. Візьмемо, приміром, синяк, який часто зустрічається в Інниних творах. Це одночасно отруйна рослина і медонос, його не поїдають тварини, полюбляють бджоли. Це бур`ян і квітка, стебельце колюче, а квіти ніжні синьо-рожеві, із тичинками, довшими за пелюстки.
Про митця Інну Бевзюк можна писати багато. Та найкраще про неї розповідають її картини, які відтворюють її сприйняття світу.