фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 
 
Історія Сальківської б/ф 17


    Зі спогадів бібліотекаря Вейпан Лідії Михайлівни на селі було відкрито хату-читальню у 1944 році. Вона належала колгоспу "Комуна” і займала одну кімнату в приміщенні сільської ради.
    З 1947 року прийшла працювати в хату-читальню Рачинська Таміла Борисівна. Вона завідувала хатою-читальнею та сільським клубом. Молодь збиралася в бібліотеці, читали та обговорювали прочитане, готували п’єси, виступали перед працівниками сільського господарства. Найактивнішими читачами були : Антонюк А., Волошин П., Любарський І.
    З кожним роком покращувалась бібліотечна справа в країні, а також і в селищі. На території знаходилось три бібліотеки : сільська /завідуюча Коцеруба Н.І./, заводська /Макаренко Л.Ф./, шкільна, в яких нараховувалось на 1965 рік 27023 примірників книг.
    В 60-тих роках було збудовано приміщення сільської ради, там і розмістили в двох кімнатах бібліотеку. В ній працювала Коцеруба Ніна Григорівна. Вона дуже любила свою роботу і своїх читачів. Добра, чуйна, уважна, ввічлива. За ще і поважали її люди, а згодом і вибрали головою селищної ради.
    На її місце призначено молодого бібліотекаря Вербицьку Аллу Іванівну. Хоча в бібліотеці було тісно, але завжди людно. Діти і молодь з радістю вечорами збиралися тут. Алла Іванівна вміла цікаво розповісти прочитану книгу, повідомити про новинки, допомогти в написанні твору. В бібліотеці любили збиратися і люди похилого віку просто посидіти, поспілкуватися, подивитися телевізор. Згодом Алла Іванівна вийшла заміж і перевелась працювати до Хащуватської бібліотеки. На її місце було призначено Міщенко Валентину Петрівну.
    З 1992 року і по сьогоднішній день очолює книгозбірню Величко Валентина Миколаївна. За ці роки бібліотеку декілька раз перевозили з одного в інше приміщення. І коли становище в країні стало нестабільне почали закривати цукрові заводи закрили і профспілкову бібліотеку.
    І тільки завдяки колишньому селищному голові Медведчуку О.С. сільську бібліотеку було переведено в просторе і світле приміщення профспілкової бібліотеки.
Як сказав російський живописець М.Еріх про бібліотеку "” Бібліотека - це і місце роботи, і храм душі, і науково-дослідний центр, і лабораторія, і музей, і вища школа, і місце високих радостей, свято ума і очей”. Ось у 2000 році стала таким центром ще одна бібліотека, яка входить до складу Гайворонської ЦБС – Сальківська б/ф № 17.
    Зараз бібліотека обслуговує 620 читачів, з них 140 дітей, 60 юнацтва.
    Багато людей виписують різноманітні періодичні видання, одержують книги з "сімейного клубу”, а хто немає такої можливості приходять в бібліотеку щоб отримати необхідну інформацію, або підзарядити свою душу духовними багатствами залишеними нам у спадок.
    Бібліотека працює в тісній співдружності з школою, клубом. Так у 2001 році при бібліотеці було створено клуб за інтересами "Народні скарби”. Основні напрямки його діяльності : популяризація звичаїв та обрядів українського народу. На його засідання збирається багато дітей та молоді. Вони завжди цікаві та веселі.
    Бібліотека забезпечує своїх користувачів інформацією шляхом популяризації книжкового фонду. Тому в бібліотеці оформлено багато книжкових виставок на замовлення читачів.
    З метою патріотичного виховання читачів в бібліотеці проводяться зустрічі з учасниками війни, обговорення книг, бесіди.
    Також проводиться робота по відзначенню ювілейних і пам’ятних дат письменників та поетів, міжнародних та державних свят, всесвітніх днів.
    Сільська бібліотека спільно зі школою намагається не тільки задовольнити інформаційні запити читачів, а й зробити їхнє дозвілля цікавим та змістовним.
    Бібліотекар – провідник, котрий допомагає знайти дорогу до читацького серця. Велика заслуга в цьому скромних господинь книжкових храмів – бібліотекарів. Тому щороку напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в книжковій світлиці збираються всі бібліотекарі , що працювали в свій час у цій книгозбірні : Вейпан Л.М., Рачинська Т.Б., Коцеруба Н.І., Макаренко Л.Ф., Семенюк Л.М., Вербицька А.І., Міщенко В.П. та Величко В.М.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст