Мова – це душа народу, вона починається з пісні, маминої колискової і батьківського мудрого слова. Вона єднає родину, є основою родоводу. Мова – це цілий світ, сповнений чарівності й вікової глибини, в якому живе пам’ять народу. Ювілейний двадцятий Міжнародний день рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого задля підтримки мовного та культурного різноманіття, у Гайворонській центральній районній бібліотеці відсвяткували по-особливому. «Пісня та романс – насолода для душі» - ці слова недаремно стали назвою заходу, адже вони якнайкраще виражають любов українців до краси і мелодійності рідної мови, що чудово розкриваються у пісенній творчості.
Щороку тисячі випускників та їх батьків стикаються з проблемою вибору майбутньої професії. Якщо ми вдало підібрали собі майбутній шлях – інтерес до професії буде рухати нас вперед протягом усього життя, стимулюватиме до нових ідей та звершень. Тому рішення про вступ на ту чи іншу спеціальність має бути зваженим і повністю усвідомленим.
Першим заходом з підвищення кваліфікації молодих працівників бібліотек у 2020 році був майстер-клас під назвою «УДК: знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо». Директор ЦБС Рейниш В.М. акцентувала увагу присутніх на необхідності впровадження світової класифікації бібліотечних фондів (УДК) в практику роботи бібліотек. Методист ЦБС Яровенко В.А. ознайомила з метою та програмою заходу, з основною та допоміжними таблицями УДК, методикою складання індексів та посиланнями та онлайн-джерела. Працівники районного методичного центру рекомендували своїм колегам під час практичної частини заходу як користуватися «Таблицями зіставлення індексів ББК і УДК», «Алфавітно-предметним покажчиком УДК», допомагали визначати індекси для книг та обговорювали труднощі, що виникали під час роботи.
Події Майдану ввійшли в історію України як Революція гідності та свободи. Вони тривожать наші душі, не залишають байдужими жодного громадянина України, дають можливість усвідомити за що боролися учасники Революції і заради чого пожертвували своїм життям Герої Небесної Сотні.
«Незбагненна сила кохання» - під такою назвою 14 лютого в Гайворонській центральній районній бібліотеці була оформлена книжкова виставка-сюрприз до Дня закоханих.
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. З 1979 до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». Вшановують і всіх тих, хто брав участь в інших війнах.
11 лютого напередодні Дня закоханих працівники центральної районної бібліотеки завітали до учнів КЗ Гайворонська філія №1 «Гайворонський ліцей №2» та провели майстер-клас «Зрозумій мене без слів…». На початку заходу бібліотекарі ознайомили дітей з цікавими фактами з історії святкування Дня св. Валентина, а також із традиціями його святкування в інших країнах світу.
Незважаючи на нові інформаційні технології - Інтернет, мобільний зв’язок, періодичні видання і на далі залишаються невід’ємною складовою нашого життя. Вони дуже різні і присвячені різним сферам діяльності. Багато з них спеціалізовані і допомагають людям бути в курсі останніх новин, подій, надають їм величезну різноманітність у виборі.
В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.
Є в історії України події, які стали знаковими, символічними. Такою подією стала героїчна смерть молодих захисників Української Держави, під залізничною станцією Крути, які власною кров’ю вписали нову сторінку в історію українського визвольного руху – перш за все як приклад волелюбності і незламності українського народу.