Справжні поети та поетеси – як правило рідкісні, як і самородки. До них належить і Марина Дмитрівна Джус - народилась в м. Гайвороні, в сім`ї залізничників. Скільки живе на світі, то все пише вірші, хоча і за фахом – бухгалтер. Але душа її в поезії живе… Марина Дмитрівна – член національної спілки письменників України, автор поетичних збірок: «І слів буденних незбагненні чари» 2003, «Я бігла за журавликом» 2013, «Віршики про Чака» 2015, «Віршики цікаві про дитячі справи»2016, «Листопад» 2017, «Іще кує зозуля» 2018, «Я рідному місту присвячую вірші» 2019.
До Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв Війни в Україні у Гайворонській центральній районній бібліотеці оформлено віртуальну книжкову викладку-пам'ять «Сувора біографія війни».
22 червня 1941 року є однією з трагічних сторінок історії українського народу. Вже сімдесят дев’ять років відділяє нас від того дня, але в пам’ять прориваються спогади - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни – Другої світової. Війни не на життя, а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.
З 10 червня Гайворонська центральна районна бібліотека з радістю відчинила двері для користувачів але з чітким дотриманням карантинних вимог. Бібліотекарі зустріли перших користувачів у захисних масках і кожен відвідувач також повинен дотримуватися цих правил. Книги та журнали, які були поверненні користувачами до бібліотеки, обов’язково також підлягають карантинному режиму у спеціально відведеному приміщенні протягом 14 днів. Лише по завершенню цього періоду книги повернуться на полиці для подальшого користування. Користувачі, які бажають обрати книги для подальшого читання повинні дотримуватися правил карантинних вимог у бібліотеці.
Бібліотека працюватиме для відвідувачів за графіком: понеділок - п'ятниця з 10.00 до 18.00; субота, неділя - вихідний Роботу бібліотеки організовано відповідно до Постанови Міністерства охорони здоров’я України №35 від 06.06.2020 р.
Продовжуємо знайомити вас з новинками у книжковому світі. Сьогодні до вашої уваги книги українського письменника, мандрівника і популяризатора науки - Макса Кідрука.
Міжнародний день захисту дітей святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Сьогодні святкуємо 180 років від дня народження видатного українського драматурга, письменника, актора та фундатора українського театру Марка Лукича Кропивницького.
Вишиванка – не просте вбрання українців, а символічна річ для кожного з нас. В орнаменті можна побачити сліди історії нашої України та історію свого роду.