Ми живемо у складному світі, який постійно випробовує нас на міцність. Здорова, сильна духом людина розуміє, що життя — це боротьба, і по-філософському ставиться до тимчасових труднощів.
Шкідливі звички молоді: куріння, алкоголь, наркоманія настільки міцно увійшли в життя сучасного підлітка, що боротися з ними з кожним роком стає все важче і важче.
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Від раннього дитинства й упродовж усього життя людина невіддільно пов’язана мовою. Для кожної людини її рідна мова – найкраща, бо саме за її допомогою вона вчилася пізнавати навколишній світ, вона супроводжує усі найдорожчі спогади та найважливіші події в житті. Дійсно, не було жодного видатного письменника, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за її долю.
8 та 9 листопада працівники центральної районної бібліотеки провели виставку - вікторину «Поєднання життя та краси». Користувачі ознайомились з цікавими фактами історії заснування Дня писемності та мови. Проведені вікторини «Вірно чи невірно», «Закінчи речення» допомогли поповнити знання учасників про української мову та розширити свій словниковий запас літературної мови.
Осінь. Різнобарвна, розмаїта, пишна, золота й сонячна, а іноді сумна, дощова, холодна. І все таки не має кращої пори року такої багатої та щедрої на урожай і дари природи. Вона увібрала в себе всі кольорові барви осінніх квітів, які надихають на створення прекрасного, поетичного та казкового.
3 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся поетичний вечір талановитої землячки та поетеси, члена обласної спілки письменників України, члена обласного літературного об’єднання «Степ», члена районного літературного об’єднання «Джерело», автора поетичної збірки: «І слів буденних не збагненні чари», поетичної збірки «Я бігла за журавликом», дитячої книжки «Віршики по Чака» - Марини Дмитрівни Джус «Любить, живе, страждає у віршах душа жіноча» та презентація дитячої книжечки «Віршики цікаві про дитячі справи». Поезія із збірки відкриває маленькому читачеві захоплюючий світ природи, знайомить з цікавими персонажами. Малюнки, які прикрасили сторінки книжечки та розкрили їх зміст, намалювала Вікторія Михайлівна Рейниш - директор Гайворонської ЦБС.
Поетичний вечір розпочався ліричним віршем «Зітерти із віршів пилюку» з неопублікованих віршів поетеси. Присутні переглянули електронну презентацію про сторінки з життя Марини Джус.
Привітати Марину Дмитрівну прийшов міський голова Роман Тарасович Волуйко, який є одним із спонсорів цієї чудової книжечки для нашої юної малечі. З привітаннями в гості до поетеси завітали працівники культури на чолі з начальником відділу культури, туризму та культурної спадщини Іриною Юріївною Паршогубою.
З метою профілактики всіх негативних явищ у студентському середовищі 2.11. працівники центральної районної бібліотеки організували зустріч студентів І курсу Гайворонського політехнічного коледжу з районним лікарем-наркологом поліклінічного відділення КЗ Гайворонської центральної районної лікарні – Мельник Ларисою Олексіївною.
З метою підвищення фахової майстерності бібліотечних працівників Гайворонського району на базі Бандурівської бібліотеки-філії №3 проведено День творчої ініціативи «Я пропоную свій досвід».
Базу для проведення заходу вибрали не випадково. Завідуюча бібліотекою Маліновська Галина Іванівна працює в книгозбірні більше 30 років і має гарний досвід роботи, вартий запозичення.
Золотава осінь – дивовижна пора року з великим потенціалом. Недарма у наших предків новий рік починався восени. Саме зараз – найвдаліший час, щоб переглянути свої плани, погляди, здобути нові знання.
Безперервна освіта необхідна для того, щоб наше життя не перетворилося на звичайне шаблонне і стереотипне існування. Сьогодні практично неможливо уявити будь-яку сферу діяльності без інформаційних технологій. Знання азів володіння комп'ютером необхідно не тільки фахівцям, але і громадянам всіх категорій, які бажають користуватися благами прогресу і відчувати комфорт у сучасному значенні цього слова.
19 жовтня працівники центральної районної бібліотеки організували зустріч учнів 8 та 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з районним лікарем-наркологом поліклінічного відділення КЗ Гайворонської центральної районної лікарні – Мельник Ларисою Олексіївною.
Зустріч була проведена з метою профілактики шкідливих звичок, попередження про згубний вплив наркотичних та психотропних речовин, популяризація здорового способу життя.
День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного.
12 жовтня працівники центральної районної бібліотеки організували зустріч учнів 9 та 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 з районним лікарем-наркологом поліклінічного відділення КЗ Гайворонської центральної районної лікарні – Мельник Ларисою Олексіївною.
На заході мова йшла про епідемію ХХІ століття – згубність впливу спиртних, наркотичних речовин та механізм їх впливу на організм людини, а особливо підлітків. Захід проходив у формі дружньої розмови лікаря та учнів. Старшокласники ставили багато питань, внаслідок чого виникали бесіди-дискусії. Спілкуючись з лікарем-наркологом, учні доходили істини щодо тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії та наслідків, до яких неминуче призводять ці фактори – ураженням ВІЛ та СНІДу.
Лікар зазначила, що наркоманія практично не виліковується і не варто заради хвилинного задоволення ризикувати власним здоров’ям
Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини і дуже важливо не помилитися у виборі життєвого шляху, адже від цього залежить багато чого: і матеріальний достаток, і коло спілкування, і інтереси, і щастя в житті.
6 жовтня 2016 року працівники центральної районної бібліотеки провели бесіду-тренінг на тему: «Від мрії до професії». Як зробити правильний вибір, куди і на кого йти вчитися далі, як зорієнтуватися в цьому безмежному морі, і вибрати серед них саме ту професію, яка допомогла б успішно розпочати трудову діяльність - саме про це йшла мова з учнями 10-11кл. ЗШ№1 м.Гайворон.