5 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цей день має на меті інформування знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
З метою пропаганди здорового способу життя та боротьби зі шкідливими звичками у Гайворонському політехнічному коледжі 30 січня відбулася зустріч з районним лікарем-наркологом поліклінічного відділення КЗ «Гайворонська центральна районна лікарня» - Мельник Ларисою Олексіївною, організована Гайворонською центральною районною бібліотекою.
29 січня Україна відзначає сумну дату, яка назавжди увійшла в історію, як день пам’яті Героїв Крут. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках. Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Працівники інформаційно-ресурсного центру Гайворонської центральної районної бібліотеки провели годину пам’яті «Крути: трагедія, подвиг, пам'ять» і продемонстрували відеоролик «Бій під Крутами. Бій за майбутнє. Як це було» для учнів Гайворонського професійного аграрного ліцею.
29 січня розпочалися безоплатні навчання роботи на комп’ютері та в мережі Інтернет для людей похилого віку та всім хто має бажання поновити свої навики роботи з комп’ютером з новою групою учнів при Вищій народній школі в бібліотеці.
27 січня у всьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який запровадила Генеральна Асамблея ООН. З нагоди вшанування жертв Голокосту та Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на абонементі Гайворонської центральної районної бібліотеки була оформлена книжкова виставка-реквієм «Голокост – скорботна пам’ять народу» для користувачів бібліотеки. На експозиції представлена історична література, документи, навчальні посібники, книги пам’яті, підручники, художні твори, а також статті з періодичних видань та довідкова література.
Мотанки - давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. 25 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. На захід завітали діти та батьки не байдужі до відродження народної творчості. Провела майстер-клас художник бібліотеки Лариса Смоковенко, детально розповівши про технологію та етапи виготовлення ляльки. Традиційно такі іграшки виготовляються лише з натуральних тканин та матеріалів. Діти з батьками добре провели разом час, виготовляючи родинний оберіг, який нагадуватиме їм про тепло і любов сімейного кола.
Правороз’яснювальну роботу щодо протидії булінгу в рамках кампанії «Зупинимо булінг разом» провела для користувачів Гайворонської центральної районної бібліотеки начальник відділу «Гайворонське бюро правової допомоги» Христенко Олена.
З метою пропаганди здорового способу життя в Гайворонському політехнічному коледжі 23 січня відбулася зустріч з районним лікарем-наркологом поліклінічного відділення КЗ Гайворонської центральної районної лікарні - Мельник Ларисою Олександрівною, організована Гайворонською центральною районною бібліотекою. Студенти першого курсу П-181 прослухали лекцію про шкідливий вплив алкоголю, наркотиків та сигарет на організм людини, наслідки їх вживання. Лариса Олександрівна вже багато років проводить профілактичну роботу серед молоді спільно з працівниками бібліотеки. Лікар розповіла про те, як молоді люди стають наркозалежними та яким чином цьому можна протистояти, навела приклади із власної практики.
В народі кажуть: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці «коли вводиться літо у зиму». Зустріччю предків на Святвечір розпочинався період найважливіших зимових свят - Різдвяні свята, котрі закінчувалися проводами на Водохреща. У ньому було найбільше обрядових дійств: колядували та щедрували і бажали господарям осель та їхнім домочадцям здоров’я, щастя і достатку.
22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки – об’єднання східних і західних українських земель у Єдину Соборну українську державу. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель була давньою заповітною мрією нашого народу. Ідею соборності було визначено як одну з найважливіших задач у процесі українського державотворення. Для жителів сучасної України цей день є важливим національним святом.