Інформаційний розвиток людства негативно вплинуло на читання. Телебачення й Інтернет, модні гаджети замінили людям книгу, особливо молоді і дітям. Між тим, до якого б рівня технічного розвитку не дійшла цивілізація люди давно зрозуміли, що книга - це джерело знань і в останні роки мода на книгу знову повертається.
Про значення книги в навчанні, інтелектуальному та духовному розвитку дитини розповіла бібліотекар дитячої бібліотеки Кузьменко В.Г. під час проведення уроку духовності «Книга - фактор виховання, інтелектуального становлення та духовного збагачення» з користувачами бібліотеки. Бібліотекар наголосила, що:
- читання розвиває зорову пам'ять - слова, побудова речень, знаки пунктуації - що, у свою чергу, виробляє грамотність, навіть без спеціальних уроків з граматики;
- у дітей добре розвивається уява, так як будь-яка книга формує у читача певні зорові образи: діючих осіб, їхніх характерів і зовнішності, навколишньої природи, обстановки і багато іншого;
- завдяки книгам можна займатися самоосвітою;
- цікава книга із захоплюючим сюжетом , вражає нас, змушує задуматись і по-новому сприймати навколишній світ.
Є хороший вислів Джоанн Роулінг: «Якщо Ви не любите читати, значить Ви не знайшли потрібну книгу». Бібліотекар зробила огляд літератури біля книжкової виставки «Радимо прочитати». Захід відбувся 18 січня.
$IMAGE4$ $IMAGE5$
|