До Дня української писемності та мови працівниками дитячої бібліотеки проведено з учнями 5А і 5Б класу ЗОШ №5 інформаційні години: «Рідну мову будеш знати, берегти і поважати». Увазі присутніх був представлений відео - екскурс про виникнення писемності «З історії української книги». Це була подорож від перших спроб письма до сучасного. Учні ознайомились із двома різновидами старослов’янських писемних знаків – кирилицею та глаголицею. Згадали найвидатнішу пам’ятку літератури Давньої Русі «Слово о полку Ігоровім». Після перегляду бібліотекар розповіла дітям про тернистий шлях становлення і розвитку української мови та української писемності, вони довідались, що наша мова входить до трійки найкрасивіших мов у світі. І для кожної дитини – святий обов’язок, знати рідну мову і досконало володіти нею, шанувати і плекати. Діти відповідали на запитання лінгвіст – вікторини, та виявили свою кмітливість під час гри: «Мовознавство».
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Від раннього дитинства й упродовж усього життя людина невіддільно пов’язана мовою. Для кожної людини її рідна мова – найкраща, бо саме за її допомогою вона вчилася пізнавати навколишній світ, вона супроводжує усі найдорожчі спогади та найважливіші події в житті. Дійсно, не було жодного видатного письменника, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за її долю.
8 та 9 листопада працівники центральної районної бібліотеки провели виставку - вікторину «Поєднання життя та краси». Користувачі ознайомились з цікавими фактами історії заснування Дня писемності та мови. Проведені вікторини «Вірно чи невірно», «Закінчи речення» допомогли поповнити знання учасників про української мову та розширити свій словниковий запас літературної мови.