фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

Микола Федорович Жидельов


    Микола Федорович Жидельов народився 3 березня 1929 року у російській глибинці, в селі Логіново Івановської області.
По закінченні семирічки вступив до Івановського художнього училища, а після третього курсу навчання у ньому перевівся до Сімферопольського художнього училища ім. Самокиша. Після служби в армії були роки навчання в інституті імені Сурикова в Москві в майстерні художників М.Н.Алексича та П.І. Суворова. Тут набув фаху графіка (дипломна робота - оформлення та ілюстрації до книги "Стара фортеця" В.Бєляєва), і в 1959 році одержав направлення на роботу в м. Кіров, в обласне відділення художнього фонду СРСР. Неодноразово брав участь у виставках в Москві, Кірові та інших містах.
    1963 року Микола Федорович з сім`єю переїздить на постійне місце проживання на Україну, в м. Гайворон Кіровоградської області, де працює художником-оформ-лювачем. А весь вільний від роботи час пише для себе, для душі: ходить на етюди, багато подорожує. Так за багато років у його майстерні, збудованій на подвір`ї садиби, створено цілу галерею творів живопису і графіки.
Матеріали, що розповідають про творчість М.Ф. Жидельова, можна знайти в альбомі "Художники г. Киро-ва " Л.1960, с.5; каталогах "Первая выставка офортов мо-сковских художников". М. 1956. с.8., "Виставки произве-дений художников Кировской области ". Кіров, 1959, с. 23, 1963.С. 17-18, "3-я виставка произведений молодьіх художников Москвьі и Московской области". М. 1957, с. 85.
    Біографічний нарис і деякі репродукції його робіт увійшли до бібліографічного словника "Художники наро-дов СССР". "Искусство", М. 1983.
У вересні 1999 року в м. Гайвороні в одній із зал районного Будинку культури відкрито постійно діючу картинну галерею творів М.Ф.Жидельова.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст