фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

Рішення Гайворонської міської ради

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

    Григорій Григорович Пилипишен   

 

    Григорій Григорович Пилипишен народився в родині колгоспників у селі Солгутовому Гайворонського району на Кіровоградщині в день Святого Водохреща, 19 січня 1949 року. Про кар`єру професійного художника змалку не мріяв - скоріше уявляв себе мисливцем або лісничим, оскільки такі були в їхньому роду.
    Після строкової військової служби, яку проходив у Заполяр`ї, юнак влаштувався на роботу лісником від Мурманського краєзнавчого музею, досконало опанував таксидермію - виготовлення чучел тварин і птахів. За шість років підготував колекцію майже з трьохсот експонатів фауни Заполяр`я.
    Наприкінці 70-х доля закинула його до Сибіру. Працюючи мисливцем-промисловиком, Григорій і тут, на громадських засадах, організував таксидермічну майстерню при Краймисливуправлінні, згуртував навколо себе учнів-партнерів, разом з якими оформляв куточки, кімнати та діа-рами флори і фауни для зоологічних музеїв і художніх шкіл Красноярського краю. Саме тут, в Сибіру, перейшов від художнього декорування за допомогою дерева до виготовлення напівбарельєфного панно і круглої дерев`яної скульптури. В цей період, з 1978 до 1986 року, підготував першу колекцію художніх виробів з дерева, яку з успіхом виставляв у Красноярську, Лісосибірську, Єнісейську, Но-рильську, Шушенському на крайових та зональних виставках.
В кінці 80-х майстер повернувся на батьківщину. Тут, серед рідної природи, близьких серцю людей сповна розкрився його талант художника-різьб`яра і живописця. Майже два роки працював над оформленням природничого музею в Гайворонській школі № 3, водночас готуючи нові колекції художніх виробів із дерева, які періодично виставляв у Гайвороне ькому та Бершадському районних будинках культури.
    У листопаді 1997 року за погодженням з художником, тідно з розпорядженням голови Гайворонської райдержадміністрації, виставка робіт Г.Г.Пилипишена одержала постійну "прописку" в колишній лекційній залі районного Будинку культури, а в березні 1998 року їй присвоєно звання "народний самодіяльний музей". За неповні чотири роки тут побували більше десяти тисяч чоловік. Про Г.Г Пилипишена не раз писали районна, обласні та центральні газети; він брав участь в Міжнародній вистав-ці-конкурсі "Слов`янський базар у Вітебську" (2000 р.), у виставках "Пектораль-98", в Національному комплексі "Експоцентр України", в Національному Палаці "Україна" в м. Києві, в обласному краєзнавчому музеї м. Кіровограда та ін.


 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. +380686465228
E-mail: libgayvoron@i.ua

Ми в соціальних мережах
skype - bibliotekahv
Facebook - hayvoron.library
Instagram - @hayvoron_library

Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст