фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

 
 

Управління юстиції

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

Відповідальність за застосування незареєстрованих нормативних актів
    З 5 січня 2012 року за нереєстрацію та застосування незареєстрованих нормативно-правових актів передбачено складання протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності керівників органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та інших органів, нормативно-правові акти яких підлягають державній реєстрації.
    Зміни до законодавства щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади були ухвалені Верховною Радою Законом від 8 вересня 2011 року №3720-VI). Так, статтею 188-41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка набрала чинності з 5 січня 2012 року визначено, що неподання, несвоєчасне подання для державної реєстрації нормативно-правових актів, які відповідно до закону підлягають державній реєстрації, направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державної реєстрації та не опубліковані в установленому законом порядку, а також надіслання для виконання вказівок, роз’яснень у будь-якій формі, що встановлюють правові норми, тягнуть за собою накладення штрафу на керівників органів.
    Згідно з положеннями Кодексу за вчинення цього правопорушення персонально на керівника накладатиметься штраф від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі вчинення посадовою особою кількох окремих правопорушень протоколи складатимуться щодо кожного з них. Складений протокол та інші матеріали, що підтверджуватимуть факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протягом трьох робочих днів формується у справу. Наступного робочого дня справа про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом Міністерства юстиції, або його територіального органу надсилається до районного, районного у місті (міського, міськрайонного) суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
    Штрафи чиновники платитимуть з власної кишені. Персональна відповідальність керівників органів державної влади за застосування незареєстрованих нормативно-правових актів має покласти край ситуації, яка фіксується в Україні протягом багатьох років. Статистика органів юстиції свідчить, що щороку від 5 до 20 відсотків нормативно-правових актів, які підлягають державній реєстрації, на реєстрацію не подаються та застосовуються незаконно.
   Як відомо, управління юстиції відповідно до покладених на нього завдань здійснює державну реєстрацію нормативно-правових актів органів виконавчої влади. Здійснюється щомісячний контроль за виконанням суб’єктами нормотворення законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів та забезпечення оперативного реагування органами юстиції (скасування нечинних нормативно-правових актів) на випадки спрямування суб’єктами нормотворення до виконання нормативно-правових актів, що не пройшли процедуру державної реєстрації та не опубліковані в установленому законодавством порядку.


Начальник Гайворонського
районного управління юстиції                                                         Олександр Мешков
17.04.2013 р.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. (05254) 2-24-03
E-mail: libgayvoron@i.ua
skype - bibliotekahv
Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст