фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

 
 

Управління юстиції

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

завантажити документ

Право на допомогу по догляду за дитиною до трьох років-квітень 2013 р.


    Одним із актуальніших питань, яке хвилює на сьогодні не одну сім’ю з дітьми, є і буде залишатися питання стосовно умов призначення, виплати та розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно до Конституції України сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
    Перш за все, гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів та віку дітей встановлено Законом України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми".
    Відповідно до цього Закону призначається такий вид державної допомоги сім’ям з дітьми як, зокрема, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі допомога).
    Так, право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мають громадяни України, в сім’ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти. Крім того, право на державну допомогу нарівні з громадянами України на умовах, передбачених цим Законом, іншими законами або міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яким надано статус біженця в Україні.
    Право на допомогу має один із батьків, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною. Цю допомогу призначають незалежно від того чи перебувала особа в трудових відносинах (на військовій або державній службі), вчилась, чи займалась підприємництвом або чи була безробітною (за умови, що особа не отримувала допомогу по безробіттю або матеріальну допомогу по безробіттю). Водночас пенсіонерам (неважливо працюють вони чи ні) допомога не виплачується. Допомога надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених, усиновлених або взятих під опіку дітей.
    Звертатись за призначенням допомоги необхідно до органів соціального захисту населення по місцю реєстрації отримувача допомоги. По місцю фактичного проживання допомога може бути призначена, тільки якщо буде надана довідка про те, що Ви не отримуєте цю допомогу по місцю реєстрації.
    На відміну від допомоги при народженні тут не має чітких обмежень. Якщо на момент звернення Ви маєте право на допомогу, то Вам цю допомогу призначать, навіть якщо це відбудеться за місяць до виповненню дитині 3 років.
    Допомога виплачується з дня звернення за нею (подачі заяви і всіх документів) і до дня досягнення дитиною 3 річного віку.
    Потрібно врахувати, що непрацюючим особам і підприємцям допомогу можуть призначити не раніше дня, наступного за днем отриманням допомоги по вагітності та пологам, іншим особам – не раніше дня настання відпустки по догляду за дитиною.
    Особи, які здійснюють догляд за дитиною можуть працювати чи займатись підприємницькою діяльністю. У такому випадку ця робота здійснюється у режимі неповного робочого часу, вдома або ця особа провадить підприємницьку діяльність. Важливо зазначити, що якщо говорити про неповний робочий день, то неважливо як працює особа на 0,1 чи 0,99 ставки – допомогу такій особі мають виплачувати у повному розмірі.
    Водночас вихід на роботу на умовах повного робочого часу або оформлення відпустки у зв’язку з навчанням, фактично означає переривання відпустки по догляду за дитиною і припинення на цей час виплати допомоги.
    Для отримання допомоги необхідно надати:
        - Заяву яка складається по формі, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 р. за № 96. Така заява заповнюється безпосередньо у відділі соціального захисту населення.
        - Копію або витяг з наказу з місця роботи про надання відпустки по догляду за дитиною до 3 років (довідку, яка видається приватним підприємцем, до неї, у випадку відсутності у такого підприємця печатки додають копію свідоцтва про державну реєстрацію підприємця);
        - Копію свідоцтва про народження дитини;
        - Копію трудової книжки;
        - Довідку з місця навчання – для тих хто вчиться;
        - Довідку з центру зайнятості про те, що допомога по безробіттю або матеріальна допомога по безробіттю не надається – для непрацюючих осіб, які знаходяться на обліку у центрі зайнятості (у випадку якщо безробітний не знаходиться на такому обліку, йому необхідно взяти довідку про це);
        - Копію свідоцтва про державну реєстрацію – для підприємців;
        - Копію рішення про усиновлення або встановлення опіки – для усиновлювачів і опікунів;
        - Довідку про склад сім’ї з ЖЕКу і декларацію про доходи та майновий стан (заповнюють на місці на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) – для призначення допомоги по догляду у розмірі, більшому за мінімальний;
        - Копію договору про відкриття рахунку на перерахунок допомоги (у випадку якщо маєте намір отримувати гроші не через пошту, а через банк).
    Особи, що працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, подають довідку з місця роботи про початок виконання трудових обов’язків на зазначених умовах.
    Допомога виплачується щомісячно. Гроші на вибір отримувача направляють йому або шляхом поштового переказу, або зараховують такій особі на банківський рахунок. Потрібно зазначити, що витрати на перерахунок бере на себе держава.Головний спеціаліст Гайворонського
районного управління юстиції                                                                                         Тетяна Кернасовська

01.04.2013 р.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. (05254) 2-24-03
E-mail: libgayvoron@i.ua
skype - bibliotekahv
Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст