фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

Не міг одружитись вдруге, так як колишня дружина померла на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим.

  

   Саме такому клієнту надала правову допомогу Олена Христенко, головний спеціаліст Гайворонського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги,  у справі щодо встановлення факту смерті його дружини на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим.

 

 

        29 березня 2018 року, до Гайворонського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин Т. з проханням надати йому допомогу у справі щодо встановлення факту смерті його дружини на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим, для подальшої реалізації свого права одружитись вдруге.

       Того ж дня, наказом № 81-пб, Голованівським місцевим центром з надання БВПД, для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнту Т., було призначено головного спеціаліста Гайворонського бюро правової допомоги Олену Христенко.

       Вивчивши матеріали справи, фахівчиня бюро з’ясувала, що дружина клієнта Т., родинні відносини між якими підтверджуються свідоцтвом про укладення шлюбу, померла в м.Сімферополь Республіки Крим у серпні 2017 року. Документом, який підтверджує факт смерті дружини клієнта, є свідоцтво про смерть, видане Сімферопольським районним відділом запису актів цивільного стану Департаменту запису актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим.

        На даний час гр.Т має намір вдруге одружитись, але не має можливості реалізувати своє право на укладення повторного шлюбу, оскільки не може зареєструвати смерть своєї першої дружини в органах державної реєстрації, а документи, які підтверджують факт її смерті є недійсними через те, що видані незаконними органами.

       Проаналізувавши обставини справи та вивчивши всі документи, Олена Христенко підготувала заяву до суду про встановлення факту смерті дружини клієнта. 

       Згідно зі ст.3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Автономної республіки Крим визначається як тимчасово окупована територія. Відповідно до ч. 2 ст. 9 цього ж закону передбачено, що будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

          Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦПК України, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

         Дослідивши матеріали справи, 12 квітня 2018 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області прийняв рішення, яким заяву клієнта Т. задовольнив та встановив факт смерті його дружини в м.Сімферополь Республіки Крим території, яка є тимчасово непідконтрольною державній владі України.

           За отриманням консультації з правових питань до Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: смт Голованівськ, вул. Ціолковського, 1. Тел.: (05252) 2-25-83, 068 834 77 45

Адреси бюро правової допомоги:

Бобринецьке бюро правової допомоги

м. Бобринець, вул. Незалежності, 80

Гайворонське бюро правової допомоги

м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 20

Маловисківське бюро правової допомоги

м. Мала Виска, вул. Центральна, 62

Новоукраїнське бюро правової допомоги

м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 67

Благовіщенське бюро правової допомоги

м. Благовіщенське, вул. Ореста Гуменюка, 8

Вільшанське бюро правової допомоги

смт Вільшанка, вул. М. Лагонди, 30

Добровеличківське бюро правової допомоги

смт Добровеличківка, вул. Центральна, 103/7                

Новоархангельське бюро правової допомоги

смт Новоархангельськ, вул. Пушкіна, 28.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

 

 

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. (05254) 2-24-03
E-mail: libgayvoron@i.ua
skype - bibliotekahv
Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст