фоновое изображение шапки фоновое изображение шапки
 

 

-->
 

Меню сайту

 
 

 
 

Інформація влади

 
 

 
 

Правова допомога

 
 

 
 

Статистика

 
 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 

Порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги  засудженим особам

05 грудня 2017 року в рамках проведення загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та  Всеукраїнського тижня права,  головним спеціалістом відділу «Гайворонське бюро правової допомоги» Оленою Христенко  був проведений спільний захід із начальником Гайворонського РВ з питань пробації для осіб засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі Євгеном Клименко на тему: «Порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги засудженим особам».

За чинним Законом України «Про пробацію», пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Клименко Є. зазначив, що органи пробації почали діяти віднедавна – з січня поточного року, відколи набув чинності Закон України «Про пробацію». Повідомив про види пробації, які визначає цей закон. «Закон виділяє три види пробацій. Досудова пробація є новим видом пробації. Тут здійснюють супровід суб’єктів пробації, тобто засуджених. Наглядова пробація здійснює функції, які виконувала кримінально-виконавча інспекція. Це – виправлення, які не пов’язані з позбавленням волі: виправні, громадські роботи, адміністративні стягнення. А пенітенціарна пробація функціонуватиме з 2018 року». Клименко Є. проінформував про основний документ у пробації – досудову доповідь. «Досудова доповідь – письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого. Це дуже важливий документ, без якого неможливо винести жодного рішення щодо обвинуваченого. Щодо адвокатів, то вони беруть участь у мотиваційному інтерв’юванні засудженого».

Слід зазначити, що пробація є обов’язковою щодо неповнолітніх – осіб віком від 14 до 18 років.

Загалом, ключовими моментами, що цікавили присутніх, були: представництво інтересів осіб у кримінальному процесі, продовження надання правової допомоги після винесення особі вироку суду, розповсюдження інформаційних матеріалів щодо права на БПД серед суб’єктів пробації, відкриття дистанційних пунктів консультування на базі районних секторів з питань пробації, проведення тематичних заходів право просвітницького характеру для суб’єктів пробації.

Олена Христенко  проінформувала присутніх про установи безоплатної правової допомоги: бюро, місцеві та Регіональний центри, розповіла про первинну та вторинну правову допомогу, категорії населення, яким така допомога надається, навела статистичні дані звернень та категорії справ, з котрими звертаються до центрів та бюро жителі області.

В Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

 

За додатковою інформацією та отриманням  консультації з правових питань можна звернутися
до Гайворонського бюро правової допомоги за адресою: м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 20, тел.: (05254) 2-10-05;
до Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою:
смт Голованівськ, вул. Ціолковського, 1, тел. (05252) 2-25-83, 068 834 77 45, 093 423 33 73.

 

Наш край

Видатні люди краю

Пошук

Наша адреса


26300,
Кіровоградська обл.
 м. Гайворон,
вул. В.Стуса (Кірова), 17
тел. (05254) 2-24-03
E-mail: libgayvoron@i.ua
skype - bibliotekahv
Працюємо:
щоденно, окрім суботи
з 9.00 до 18.00
останній день місяця
 санітарний


текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст | текст